Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 3. června 2023 Tamara

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Bydlím v pronájmech už 15 let. Je to adrenalin. Nájmy pomalu, ale jistě rostou a nevíte, kdy vás majitelka-majitel vyhodí s tím, že byt prodává. Někdy utíkám sám, např. když jsem v Chabrech v rod.domku platil paní důchodkyni 7000 za pokoj s oknem do silnice, do kterého mi chtěla lézt za účelem zalévání kytek, pak mi řekla, že se jí vůbec nelíbí, jaké mám knihy v knihovně.To byl rok 2012 asi. Brzy jsem vypadl a za 7000 se štěstím najal garsonku na Petřinách. Do té doby jsem nevěděl, že existují tak malé byty - až jsem se dočetl na netu, že se tomu v Paříži říká mikrogarsoniéra. Mělo to asi 12 m2 + přísl.+kuchyňka asi 1 m2. Ale bylo to moje! A ani to, že tam před nedávnem umřela paní, mě nerozhodilo, Po tom, co jsem zažil, byl jsem rád, že jsem rád. Pronajímatelka mi řekla, že tam můžu bydlet klidně tak 10 let, až jí doroste dcera. A ejhle: za 3 roky mi brnkla, že byt prodává, abych vypadl... Došly jí prachy...Když jste v důchodu, musíte být buddhista nebo pokorný fatalista, jinak to sotva člověk dá. Teď jsem docela spokojen, bydlím v normálním bytečku 60 km od prahy - asi 25 m2, - za 7000 nájem plus energie. Doufám, že brzy odejdu z tohoto světa, protože už mě to přestává bavit. :-) PS: nejvíc mě pobaví lidi, kteří si stěžují , že nemohou z důchodu zaplatit 3+1 , 70 m2.

0 0
možnosti

Tak mohou zaplatit jsou-li dva. Ale to na to praskne polovina příjmu. Kromě bydlení má Praha zase výhody - možnost výběru při nákupech, doprava zdarma, zdravotnictví bez dojíždění.

0 0
možnosti

Tak to děkuji, že jsem vyvolený. Kolik těch vašich hasičů už bydlí pod mostem ať je poznat, nakolik je vaše socialistická teorie empiricky ověřena?

0 0
možnosti
Foto

Takže tu máme asi tak 70% vyvolených, kteří bydlí ve vlastním. A na těch zbývajících 30% ctěný vláda kašle? To víte že ne, copak nevidíte, jak z iniciativy ANO se všude velkým tempem staví nájemné domy pro sociálně slabší? ;-D

2 0
možnosti

Nevím jak v Turnově ale nejde vždy (možná ve většině) o sociálně slabé. Potřebujete doktory, učitele, policajty apod. Nevím zda bohužel ale vývoj jde směrem - roste Praha, Brno, krajská města. Nájemné bydlení nemusí znamenat malé činže, resp. doplatky od Maláčové.

0 0
možnosti

Žádný luxus. U nás se stavělo svépomocí, pomohli kamarádi a kolegové, my jim taky. Táhlo se to více let, ale máme svoje.

Jasně, garsonka v Praze u výpadovky za 10X předraženou cenu, to nebrat.

0 0
možnosti

Někteří bydlí ve svém, protože převedli např. družstevní byty na SVJ. Jinak máme neskutečně vysoké ceny bytů i nájemné, protože mj. umožňujeme pronájmy a podnájmy různých bytů (ten, kdo má právo k tomuto bytu, v něm nežije, ale vydělává na jeho přenechání jiné osoby - na rozdíl od západ. zemí to u nás není pod úřední kontrolou a nájmy a podnájmy se nelimitovaně zvyšují). Západ. země, např. Německo, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko tuto oblast mají pod úřed. kontrolou, limitují zejména pronajímání přes Airbnb, ale také podporují neziskové družstevní společnosti a rovněž výstavbu levných obecních bytů.

0 0
možnosti

P12e56t41r 92D46r78a86p53a70l

27. 11. 2020 9:39

nezlobte se na mě, ale nechtěl bych zažít opačný extrém, kdy svůj byt nemnohu pronajmout dlouhodobě bez souhlasu ostatních nájemníků (majitelů)...to je zase komunismus non plus ultra

3 0
možnosti

Tak, jak si normální člověk nemůže dovolit pořídit vlastní letadlo, ale musí létat na dovolené letadly nějakého dopravce, tak si nemůže ani pořídit vlastní byt, či dům a bude muset bydlet v podnájmu.

Platí to na celém světě už řadu let !!!

:-P:-P:-P

0 0
možnosti

P88e66t93r 16B74u98r22i49a40n

27. 11. 2020 6:58

4 a čtvrt milionů za byt 70metrů čtverečních mimo Prahu? Z jakých brožurek to, proboha, čerpáte?

0 0
možnosti

P75e58t57r 12D67r76a45p38a29l

27. 11. 2020 7:02

2+1 50m v Přerově 2,7..tedy je po rekonstrukci

0 0
možnosti
Foto

Podstaty problému se autorka jenom dotkla. Problémem jsou totiž stavební regulace a složité, velice složité, povolování staveb. Požadavky Unie jsou částí tohoto problému. Jsme někde na 156. místě na světě za Kamerunem. Každý rok řízení navyšuje ceny nových bytů o 10%, ovšem složené úročení. A ceny bytů by tak mohly být poloviční, ale jenom byrokratické problémy byty zdražují.

1 0
možnosti

Přibývá lidí, logicky zdražuje životní prostor. To je argument proti přijímání cizinců u nás. Úspory v bankách ztrácí hodnotu, kvůli nízkým (nulovým) úrokům, proto lidi kupují nemovitosti, i kterých si myslí, že jim je nikdo nevezme.

1 2
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
4 0
možnosti

Netvrdím, že je lepší vlastnické nebo nájemní bydlení, jen konstatuji - např. bohatá Německo - podíl nájemného cca 50%, u nás cca 20. Vytváří to lepší podmínky pro mobilitu, nebo při stáří. Já obývám s manželkou klasické 3+1 a stačilo by na stará kolena méně. Při vlastnickém daleko větší problém.

U nás je velké množství volných bytů, uvádí se cca 600000, lze na netu dohledat. Nejsou ale ve značném podílu - "v Praze, Brně". Dokud jsem "po revoluci" aktivně pracoval tak jsem byl hodně ve Franken (Kulmbach). Vzpomínám jak k večeru po práci opouštělo město velké množství aut a směrovala do nejmenších vesniček, osad. Sám jsem s německými kolegy několik takových samot navštívil, pochybuji že by v takových podmínkách v ČR Češi trvale bydleli. Pravda mají tam lepší podmínky v autech.

1 0
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS